Hana Volejníková ...a metoda Ludmily Mojžíšové

O metodě Ludmily Mojžíšové

Ludmila Mojžíšová (1932-1992)

Metoda Ludmily Mojžíšové se ve skutečnosti zabývá převážně svalovinou pánevního dna. Na těchto svalech vlastně "leží" ženské pohlavní orgány. Zvýšené napětí ve svalovině dna pánevního se může přenášet i na vejcovody, dělohu a pochvu, které pak nefungují normálně. Svůj podíl "viny" zde mají i poruchy funkce páteře, protože odtud vycházejí nervy mířící k pohlavním orgánům. Mojžíšová se tedy vlastně zabývá svaly - ty zkrácené a příliš napjaté uvolňuje, ty oslabené posiluje.

Důležitá je spolupráce pacientky - musí 2x denně cvičit sestavu, kterou ji fyzioterapeut naučí a v průběhu léčby obměňuje. Dále dochází pacientka 1x za menstruační cyklus na kontrolu, kde terapeut aplikuje speciální masáže, pasivní pohyby a mobilizace. Tento cyklus se opakuje nejméně 6x, tedy přibližně po dobu půl roku. Čím je žena starší, tím delší dobu potřebuje k tomu, aby léčba byla úspěšná.

Úspěšnost metody - tedy počet otěhotnění - je 30-33%. Léčená žena se zbavuje i těžkostí jako jsou bolestivé měsíčky, bolesti hlavy, bolesti páteře atd.

Metoda Ludmily Mojžíšové v Brně, Kurzy Mojžíšové Brno, Ludmila Mojžíšová, kurzy metody Ludmily Mojžíšové v Brně, Kurzy cvičení podle Mojžíšové, Kurzy cvičení podle metody Ludmily Mojžíšové, Hana Volejníková, fyzioterapeuti vyučující metodu Mojžíšové, výuka metody Mojžíšové, výuka podle Mojžíšové

foto Ludmily Mojžíšové foto Mojžíšové z knihy

© Hana Volejníková 2024          .